לידה טבעית – שביל הלידה לניאדו
 

לידה טבעית

לידה טבעית היא הדרך בה מתמודד גוף האישה עם תהליך הלידה, ללא התערבויות.

הצוות המקצועי והמיומן של בית החולים לניאדו, מנוסה בתמיכה ובקבלת לידות טבעיות וישמח לעמוד לרשותך בכל שלב, אם תבחרי ללדת בלידה טבעית.
המיילדות שלנו עברו ועוברות הכשרה והשתלמויות בנושא לידה טבעית. בין היתר, הן עוברות קורס לניהול לידה טבעית והשתלמויות בטיפולים אלטרנטיביים כמו שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסויים, דמיון מודרך, הרפיות ועוד.

אם את מעוניינת בלידה טבעית, אנא צייני זאת עם כניסתך לחדר הלידה והציגי את תכנית הלידה הרצויה. אנו נעשה כמיטב יכולתנו כדי לאפשר לך לידה באווירה רגועה ותומכת, תוך עבודה משותפת שלך ושל צוות המיילדות.

חשוב לציין: לידה טבעית תתאפשר אם מהלך ההיריון היה תקין ואם הבדיקות בקבלה לחדר הלידה תקינות.

קורסי הכנה ללידה

כדאי לעבור הכנה לקראת הלידה בכלל ולקראת לידה טבעית בפרט. חשוב במיוחד להכין את עצמך ברמה הגופנית, הנפשית והרגשית.
אנו ממליצים לך ולבן זוגך להצטרף לאחד מקורסי ההכנה ללידה שלנו, כדי לרכוש ביטחון ביכולתך לעבור בהצלחה את התהליך וכלים מעשיים להתמודדות עם הצירים והכאבים.

תכנון הלידה

החל מהחודש השמיני להריונך את מוזמנת להגיע עם בן זוגך או המלווה שלך בלידה למפגש אישי עם מיילדת, בו תקבלו את האינפורמציה הדרושה להבנת התהליך שאת עומדת לעבור, תוכלו לשאול את השאלות הנוגעות ללידה ולבנות עם המיילדת תכנית לידה.

חדרי לידה

כל אחד מחדרי הלידה שלנו מתאים לשימוש כחדר ללידה טבעית, כך שכל יולדת המעוניינת בכך תוכל לחוות לידה כזו.
כל חדרי הלידה זהים זה לזה ומאובזרים במיטות מתכווננות לכל תנוחה בה תבחרי להתמודד עם הצירים וללדת.
כדי להקל עלייך, ניתן לשלב במהלך הלידה אמצעי עזר כגון נשימות, הרפיה, תנועתיות ותנוחות שונות, זרמי מים, כריות לתמיכה, כדור פיזיו ועוד. הציוד זמין בכל אחד מהחדרים.

תנועתיות בלידה

בכל לידה ובמיוחד בלידה ללא משככי כאבים, יש לתנועתיות תפקיד חשוב ביותר. תנועתיות מפחיתה את הכאב ומזרזת את קצב התקדמות הלידה. בזמן הצירים ישנה אפשרות לעשות שימוש בכדור פיזיו, המאפשר תנועתיות רציפה, אשר הכרחית בלידה ללא משככי כאבים.

מוניטור לסירוגין

לפי הצורך, ניתן להתחבר למוניטור בעודך ישובה על הכדור, דבר המאפשר את מעקב המוניטור, במקביל לתנועתיות.

תנוחות בלידה

במהלך הצירים והלידה, תוכלי לבחור בכל תנוחה הנוחה ומתאימה לך בהתייעצות עם המיילדת.
תנוחות אנכיות, כגון ישיבה, עמידה או כריעה, מקלות את ההתמודדות עם הכאב, עוזרות בהתפתחות הצירים ומסייעות להתבססות והתכוונות העובר בתוך תעלת הלידה וכן להתקדמות הלידה. ניתן לעשות שימוש בכריות המונחות בזוויות שונות לתמיכה.

זרמי מים

השימוש במים בזמן הלידה מאפשר הרפייה, מקל על הכאבים ומפחית את הצורך במשככי כאבים. נשים ששהו במים בזמן הצירים דיווחו כי עוצמת הכאב פחתה והן הרגישו כיצד המים עוזרים להן בכל ציר וציר.
אם הדבר מתאפשר מבחינה רפואית, אפשר לתת למים לזרום בעיקר על הגב התחתון וכן לעסות בעזרתם את הבטן. טמפרטורת המים תהיה נעימה, אך לא חמה מדי, ניתן לעשות זאת בישיבה או בעמידה וניתן להיעזר במלווה.

מגע ועיסוי

ישנן שיטות שונות של טיפול במגע, המתאימות לנשים בשעת הלידה.
עצם המגע הוא חלק מתהליך הלידה ויש ביכולתו להרגיע את היולדת, להקנות לה ביטחון ולחזק את הקשר בינה ובין המיילדת.
העיסוי משפר את זרימת הדם בגוף ואת זרימת החמצן למוח. הוא מרפה את השרירים ותורם לרוגע כללי של היולדת, ובכך מאפשר את התקדמות הלידה.ניתן לשלב עיסוי באמצעות בקבוק מים חם, אותו מניחים באזור עצם הזנב, או בין המפשעות, ובכך מקלים את הכאב והלחץ.
מגע מכוון כגון שיאצו, רפלקסולוגיה ודיקור עשוי לקדם את הלידה, להגביר את הצירים, לכוון את ראש התינוק כלפי מטה וכו'.

אווירה נינוחה

אווירה נינוחה תורמת להרגעת היולדת. ניתן לעשות זאת באמצעים שונים כגון תאורה מעומעמת, תאורת לילה צבעונית, נרות ריחניים, שמנים אתריים, ביגוד נוח (ניתן להשתמש בביגוד מהבית) וכמובן מוזיקה מרגיעה שנבחרה מראש.

דמיון מודרך

מטרת השימוש בדמיון מודרך היא לקדם את תהליך הלידה.
היולדת מדמיינת, למעשה, את התהליך ומכוונת את החשיבה ואת האנרגיות לקידום הלידה, ובכך מגיעה להרפיה ולרגיעה.

חשוב לציין - לא מומלץ לקבוע עמדה נחרצת בעד או נגד משככי כאבים בלידה, מכיוון שאינך יכולה לדעת כיצד תרגישי ב"זמן אמת". לכן אנו מציעים לך לבחון, לאורך כל הדרך, את האפשרויות העומדות בפנייך, לבחור מתוך מודעות ופתיחות, לדעת להקשיב לעצמך ולגופך ולפעול בהתאם.

זמינים בשבילך תמיד

רוצה ללדת בדרך שלך?
נשמח להגשים את כל מה שחלמת

לכל שאלה מחשבה התייעצות השאירי פרטים, מבטיחים לחזור אליך עם תשובה בהקדם

 

     

    09-8609500
    מרכז רפואי לניאדו רח' דברי חיים 16, קרית צאנז, נתניה, 42150