ביות – Rooming in – שביל הלידה לניאדו
 

ביות - Rooming In

תשעה חודשים נשאת את תינוקך ברחמך. עכשיו, כשהוא יצא בשעה טובה אל אויר העולם, חשוב שתמשיכו להיות קרובים.
אנו מעודדים שהות משותפת של התינוק עם אמו ומאמינים בחשיבות מינימום הפרדה ליצירת הקשר הראשוני עם התינוק, לבריאות האם והתינוק ולהתבססות ההנקה.

אפשרויות השהייה במחלקה עם תינוקך:
ביות גמיש -  האם והתינוק נמצאים יחד במשך שעות היום, ובשעות הלילה התינוק נמצא במחלקת ילודים בהשגחת הצוות. ניתן להעיר את האם להנקה / האכלה בשעות הלילה, לפי בחירתה.
ביות מלא -  זוהי שיטת ביות המאפשרת ליולדת להתקבל למחלקת יולדות ובמקביל התינוק מתקבל במחלקת ילודים ולאחר קבלה מועבר לשהייה רציפה עם האם ביום ובלילה (בן הזוג יכול ללוות את התינוק בתהליך הקבלה במחלקה).
אפס הפרדה - האם והתינוק לא נפרדים כלל מרגע הלידה, עוברים את הקליטה יחד במחלקה וכל הטיפולים מבוצעים במחיצת האם. אפס הפרדה יתאפשר בכפוף למצב האם והתינוק ועל פי שיקול דעת רפואי.

במידה והחלטת על אפס הפרדה / ביות מלא, יש לדאוג למלווה בשעות הראשונות לאחר הלידה בהתאם להנחיות המחלקה. למלווה תפקיד חשוב במתן עזרה, תמיכה ומנוחה.

יתרונות בשהות משותפת:

 • חיזוק הקשר הראשוני בין האם והתינוק. המגע בין האם והתינוק עוזר להיקשרות שלהם זה לזה.
 • חימום התינוק באופן טבעי: במהלך השעות הראשונות שלאחר לידה, התינוקות לא יודעים לווסת את חום גופם ולכן נזקקים לחימום בהיטר (עמדת חימום) או לשהייה עור לעור. מחקרים מראים כי עור לעור משפר את המדדים ויעיל יותר בחימום התינוקות.
 • התחלה טובה להנקה מוצלחת: מיד לאחר לידה מתחילים התינוקות לנסות לינוק. השהייה עם האם מאפשרת לה להיות קשובה לצרכי התינוק ולהניקו בתדירות גבוהה ולפי דרישה.
 • החלמה מהירה יותר ליולדת והקטנת הסיכון לדיכאון אחרי לידה. השהייה המשותפת מאיצה את החלמת הגוף וההתאוששות מהלידה ועוזרת לאיזון ההורמונלי של האם.
 • שיפור מדדי התינוק: מחקרים מראים כי תינוק שנמצא ליד אמו ישן טוב יותר, רגוע יותר ויונק טוב יותר.

חשוב לנו להעניק לך תנאים אופטימליים, בהם תוכלי לשהות עם תינוקך.

בכל חדר במחלקת יולדות יש עמדת טיפול בתינוק המכילה משטח החתלה ומגירות עם כל הציוד הנדרש לטיפול בתינוק.

האחיות במחלקת ילודים עובדות בשיטת ההפקדה. האחות המרכזת את הטיפול בתינוקך תגיע לחדרך. תציג את עצמה בתחילת כל משמרת, תספק לך מענה אישי לשאלותיך ותדריך אותך בטיפול בתינוק, כך שגם את תוכלי להתנסות בטיפול בתינוקך בצורה עצמאית. הדרכה אישית והתנסות בטיפול יתרמו להעצמת הידע, המיומנות והביטחון שלך ויקנו לך חוויה נעימה ובטוחה יותר בבית.

זמינים בשבילך תמיד

רוצה ללדת בדרך שלך?
נשמח להגשים את כל מה שחלמת

לכל שאלה מחשבה התייעצות השאירי פרטים, מבטיחים לחזור אליך עם תשובה בהקדם

 

   

  09-8609500
  מרכז רפואי לניאדו רח' דברי חיים 16, קרית צאנז, נתניה, 42150