התינוק במחלקת יילודים

התינוק במחלקת יילודים

קבלת התינוק למחלקה
המיילדת מביאה את תינוקך למחלקה מחדר לידה  (או מחדר הניתוח במידה ועברת ניתוח קיסרי), בנוכחות אחות המחלקה נעשה זיהוי של שלושה תגי זיהוי שבהם פרטי התינוק, פרטי האם ופרטי הלידה.  מיילדת מדווחת לאחות מחלקת היילודים עלמצבך ומצב תינוקך.

 

כדבר שבשגרה מתבצעת במחלקת יילודים מספר בדיקות וטיפולים:
באפשרותך להיות נוכחת בזמן הבדיקות. או לחילופין יוכל לעשות זאת מללוה העונד צמיד זיהוי.

 

טיפול (חד פעמי) במשחת עיניים למניעת דלקת עיניים.  

 

זריקת ויטמין K  ויטמין k חיוני להפעלה תקינה של מערכת קרישת הדם ולמניעת דימומים. קיית נטייה למחסור בויטמין K בחודשי החיים הראשונים, בפרט לתינוקות יונקים, ולכן החשיבות הרבה של זריקת ויטמין K מיד לאחר הלידה.

 

חיסון ראשון נגד דלקת נגיפית מסוג B ע"פ המלצת משרד הבריאות, מחסנים את היילודים בארץ נגד דלקת זיהומית מסוג B, חיסון זה ניתן סמוך ללידה

 

מדידת חום, רחצה ומדידת אורך והיקף ראש

 

בדיקת רופא - התינוק נבדק במחלקה ע"י רופא ילדים מספר שעות לאחר הלידה וביום השחרור.
לאחר בדיקת הרופא תעברי לחדרך, במהלך ימי האשפוז, תלווה ותדריך אותך אחות, בכל הקשור לטיפול בתינוקך ובך. לבחירתך, ניתן לקחת את התינוק לביות מלא: התינוק נמצא עם האם 24 שעות או לביות חלקי: התינוק עובר לחדר היילודים שבתוך מחלקת הביות בשעות הלילה החל משעה 22:00.

 

ביקור רופא יילודים במחלקת יולדות
ביקור רופא יילודים מתקיים במחלקת יולדות בימי  שני וחמישי, בין השעות: 10:00-11:00.

הרופא עובר בין היולדות, מוסר אינפורמציה הנוגעת לבריאות היילוד ועונה על שאלות ההורים.

 

בדיקות שגרתיות נוספות לתינוק:

 

בילורובין (צהבת):

בבוקר נלקחות בדיקות דם לצהבת הילוד לתינוקות שנראים צהובים, הבדיקה נלקחת מעקב התינוק. התוצאות מתקבלות בין השעות 10:30-11:00 לערך ונבדקות ע"י רופא המחלקה. הרופא מחליט על מעקב/טיפול בצהבת בהתאם לתוצאות. ערך הבילירובין יירשם במכתב השחרור. במידה והרופא יחליט לא לשחרר את התינוק לצורך המשך מעקב/ טיפול, אנו ניגש אליך לחדר ונודיע לך על כך.

 

PKU:

כאשר עברו 36 שעות מן הלידה נלקחת לתינוק דגימת דם מהעקב על גבי דף עם 4עיגולים, בבדיקה זו נבדקות פעילות בלוטת התריס ומחלת הפנילקטנוריה. טופס זה נשלח למכון הגנטי בתל-השומר ובמידה והבדיקה לא תקינה יצרו איתכם קשר טלפוני דרך טיפת חלב או המחלקה.

 

בדיקת שמיעה לתינוקות
בדיקה השמיעה לתינוקות היא בדיקת סקר, הנערכת רק בבית החולים והיא חשובה מאוד.
במסגרת הבדיקה, מוכנסת לאוזנו של התינוק אלקטרודה קטנה ומושמעים לו  4 צלילים בעוצמות שונות. התהליך קצר ואינוכרוך בכאב או באי נוחות לתינוק  ואין צורך בשיתוף פעולה מצדו. התוצאה מיידית ואם מתגלה בעיה נשלח התינוק להמשך בירור.
ניתן לבצעה במחלקה בימים א'-ה', בשעות: 11:30-14:00 ובימי ו' בשעות: 11:00-12:00.
לתיאום הבדיקה יש לפנות למזכירות המחלקה.