לידה עם משככי כאבים

לידה עם משככי כאבים

במהלך הלידה תוכלי, לפי בקשתך ובהתייעצות עם המיילדת והצוות הרפואי, לקבל משכבי כאבים:

 

פטידין־פנרגן
תרופה ממשפחת המורפיום, אשר מחלישה ומטשטשת את תחושת הכאב אך לא מפסיקה אותו לחלוטין. פטידין־פנרגן ניתן באמצעות עירוי לווריד ואינו מונע את האפשרות לקבל, במידת הצורך, אפידורל. בין תופעות הלוואי של התרופה: סחרחורת, בחילה ותחושת ריחוף.

 

אפידורל
הרדמה אפידוראלית היא הרדמה אזורית של פלג הגוף התחתון, הניתנת באמצעות מחט חלולה דרכה מכניסים צינורית הנשארת בגב התחתון במשך הלידה. דרך צינורית זו עובר החומר משכך הכאבים באופן רציף השומר על רמת אלחוש קבועה במהלך הלידה.
תופעות לוואי אפשריות: ירידה בלחץ הדם (כדי למנוע תופעה זו מקבלת היולדת נוזלים עוד לפני מתן האפידורל), צמרמורת וכן חוסר יכולת לרוקן את שלפוחית השתן, דבר המחייב הכנסת קטטר.
ניתן להשתמש באפידורל בכל שלבי הלידה. האפידורל ניתן על ידי רופא מרדים העומד לרשות חדר הלידה 24 שעות ביממה (אם המרדים אינו פנוי קיים מרדים נוסף בחדר ניתוח).

 

תנוחות בזמן הלידה
המיטות החדישות בחדר לידה מאפשרות לך ללדת בכל תנוחה שנוחה לך: ישיבה, כריעה, עמידה על שש או על ארבע, שכיבה על הצד או שכיבה על הגב.
במהלך הלידה תוכלי להיעזר במקלחת, בעיסוי גב, בהרפיה ובנשימות, בשימון שפתיים, במציצת סוכריות חמוצות וגלידה, בקוביות קרח להנחה על הגב התחתון ועוד.